Wakacje z ograniczoną odpowiedzialnością

OPOWIADANIE na podstawie świata, który wymyślił Rick Riordan.


Czy ktoś z Was zastanawiał się jak wyglądają wakacje w Obozie Herosów? 
Nie, nie mam na myśli wakacji, gdzie główną rozrywką jest zabójcza misja, najlepszym kumplem Minotaur albo inny potwór, a opiekunem los, który nigdy nie sprzyja. Nie mówię o wakacjach pełnych niebezpiecznych zadań, walki na śmierć z kolejnym niepokonanym wrogiem, który okaże się jednak wcale nie taki 'niepokonany'... ale za miesiąc i tak pojawi się kolejny. Nie uważacie, że to zaczyna się robić po prostu nudne?
A gdyby tak... Co byście powiedzieli na opowiadanie pokazujące Obóz Herosów w wakacje? I tylko obóz- żadnych misji, wypraw (chyba, że po chipsy i napoje energetyczne do sklepu) i umierania od broni potworów. Dwa miesiące w jednym miejscu, z przyjaciółmi, gdzie jako nastoletni herosi możecie robić niemal wszystko.Kto z was chciałby się dowiedzieć jak obozowicze spędzają czas w wakacje? Do czego są zdolni, żeby opuścić lekcje łucznictwa z Chejronem, dlaczego plaża jest popularnym miejscem spotkań i dlaczego nie powinno się wchodzić na dach Wielkiego Domu? Skąd moda na siatkówkę i dlaczego w zatoce pływają rekiny? Kto jest prekursorem obozowego czarnego rynku z colą, żelkami, ciasteczkami i nutellą? Dlaczego dzieci Hefajstosa nie powinny się upijać i po co w apteczce obozowej jest viagra?Pewnego dnia, w pewnej szkole nastąpiła mała katastrofa. To chyba idealny moment, żeby dowiedzieć się, że twój rodzic poszedł na randkę z greckim bogiem, prawda? Dwie bohaterki- Esmeralda i Victoria, mogłyby się w tym temacie wypowiedzieć. Trafiają one do Obozu Herosów, a tam natychmiast zostają pochłonięte przez tamten świat. Miejsce je zaskakuje, ich reakcje i podejście to tego odkrycia jest u nich różne. Mają szczęście załapać się na niezwykłe wydarzenie- Turniej, który odbywa się w Obozie Herosów raz na parę lat, a jest kilkutygodniową atrakcją dla wszystkich.Obie bohaterki mają swoją narrację w tym opowiadaniu. Nie są one do siebie podobne. Jedna jest miłą i inteligentną liderką, zawsze z sarkastycznymi uwagami w zanadrzu, natomiast druga to narcystyczna i sceptyczna arystokratka, jednak lubiąca towarzystwo i nieodpowiedzialne pomysły. Dlatego też ich znajomi nie będą tacy sami, ich pomysł na spędzenie dnia będzie inny, tak samo jak te głupie i jeszcze głupsze pomysły. Esmeralda i Victoria spędzą w Obozie Herosów wakacje, których szybko nie zapomną, a obozowicze nie zapomną ich.
Już w pierwszych dniach ich pobytu na tych niecodziennych wakacjach wciąga je wir obozowych spraw. Opowiadanie przedstawia na pozór zwyczajne dni na Long Island. Podczas tych wakacji wiele się wydarzy, pojawią się wątki wielu postaci, które będą się łączyły, przeplatały, a nawet przeszkadzały. Jednak tak to już jest na obozach. Wielkie przyjaźnie, zauroczenia, miłości, kłótnie, plany, podstępy, problemy i wpadki. Nocne ekspedycje, unikanie wściekłego opiekuna, kłótnie z rodzeństwem, zawody miłosne, podpadanie sobie nawzajem.
 Wszystko się może zdarzyć w te wakacje..
A bywa, że takie wakacje mają jeszcze bardziej ograniczoną odpowiedzialność niż samobójcze misje i ratowanie świata po raz setny. Po potworach i największych przestępcach można się jeszcze czegoś spodziewać, a po nastolatkach?
Wszystkiego i niczego zarazem.


Serdecznie zapraszamy do przeczytania Wakacji z ograniczoną odpowiedzialnością, opowiadania, które tak właściwie prowadzi tego bloga.
Jeżeli macie jakieś uwagi, opinie i najróżniejsze przemyślenia, chętnie przeczytamy je w komentarzach.

Podblog dla bohaterów to blog z kartami postaci, które biorą udział w opowiadaniu. Spis wszystkich obozowiczów, abyście mogli dowiedzieć się o nich trochę więcej i lepiej ich kojarzyć.

Mamy nadzieję, że opowiadanie przypadnie Wam do gustu i zostaniecie z nami do końca trwania wakacji w Obozie Herosów.

NightLady i Gwiazda


2 komentarze:

  1. przeczytałam podpalanie i już wiem, że będzie się działo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tylko kiedy to się będzie działa. Może pani mi tutaj w tym wątku odpisać.

    OdpowiedzUsuń