Kilka słów o blogu


Zacznijmy od początku... Cieszymy się, że tu wpadłeś ;)
Mamy nadzieję, że nasz blog cię zainteresuje, historie wciągną, a nasze opowiadania, miniaturki i inne wymysły sprawią, że tu zostaniesz na dłużej.

Kilka słów na początek- pierwszy post na blogu, gdzie również wyjaśniamy parę ważnych kwestii.

Co to za blog?
Och, to trudne pytanie.
Mamy zamiar publikować tu nasze opowiadania, zarówno jednoczęściówki, jak i dłuuugie, długie, po kilkadziesiąt rozdziałów. Trzymamy w zanadrzu długą, wielorozdziałową historię, kilka opek po pięć rozdziałów, ale też kilka miniaturek. Niektóre piszemy razem, niektóre osobno. Jednak, mamy nadzieję, że na tym nie skończymy działalności. Na pewno pojawią się tu również nasze prace plastyczne, czasem jakieś recenzje, "top5" albo konkursy.
Jak widzicie- blog będzie pełen niespodzianek i liczymy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jesteśmy tu we dwie.
Nie, nie pisałam tego w liczbie mnogiej, bo mam rozdwojenie jaźni, czy wymyślam sobie przyjaciół.
Chyba czas się przedstawić: NightLady i Gwiazda. Inaczej znane jako Piper i Ann; postanowiłyśmy się przechrzcić, bo tamte imiona brzmiały zbyt fandomowo, a poza tym...jak zmiany, to zmiany c:
Poznałyśmy się z trzy lata temu, od dwóch lat piszemy razem i jeszcze nam się nie znudziło. osobiście uważam, że nudne nie jesteśmy, ba!, bywamy nawet zabawne! C:
Jakby ktoś chciał nas lepiej poznać, zapraszamy do zakładki Kim jesteśmy?, a tam możecie przeczytać kilka zdań o nas- dwóch dziewczynach, które są takie jak wy. No, rzecz jasna każda z nas jest inna, wyjątkowa na swój niepowtarzalny sposób ;)

Czy mamy jakieś blogerskie doświadczenie? 
Oj, raczej mamy. Obie piszemy 'dla siebie' od dawna, jednak...hmm... zaczęłyśmy w podobnym czasie- 3 lata temu, w 2012 roku, wysyłać opowiadania na stronkę RickRiordan.pl, gdzie publikowane były najróżniejsze teksty kultury w tematyce książek o Percy'm Jacksonie. Właśnie przez tego bloga się poznałyśmy, rozpoczęłyśmy wspólne pisanie. W lato 2014 roku założyłyśmy, razem bloga (i z jeszcze jedną dziewczyną) SomebodyPerfect. Udało się go pielęgnować przez rok, aż w końcu nasze drogi się rozeszły... Trudno ;) Razem z NightLady wylądowałyśmy tutaj i mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć takie wyniki- w ilości czytaczy, zaangażowaniu, pochlebnych komentarzy i w statystykach, co na Somebody Perfect.
Oczywiście jeszcze się uczymy. Nasze opowiadania nie są idealne, ale to nie jest walka o złote kalesony. Piszemy dla przyjemności. Nie zaryzykuję stwierdzenia "piszemy dla Was", bo to brzmi jak poświęcenie, jakbyśmy my robiły grzeczność. Nic podobnego. To, że nasze prace są czytane, to prezent dla nas. Nie wiem za co, ale taki dostajemy czasem i muszę przyznać, że nie skłamię, jak napiszę, iż wtedy obie jesteśmy przeszczęśliwe.

Dla wszystkich, którzy nas kojarzą!
Zastanawiacie się pewnie (a może nie), co z Fielgą Trujdzą!
Dla niewtajemniczonych- to opowiadanie, które piszemy od dawna, prowadziło naszego starego bloga. Niestety pisałyśmy go we trzy, a kiedy tamta dziewczyna postanowiła zrezygnować, chciała też usunąć swoje rozdziały. Dlatego musiałyśmy całość przerobić, wymazać, zastąpić, przerobić jej bohaterów, na naszych, zamaskować obecność jej postaci i dalej sobie radzić ;)
Z tego też powodu uprzedzamy, że rozdziały Fielgiej Trujdzy będą zmienione. Znikną takie postaci jak Kiwa, Lolita i Will, a zamiast nich pojawią się inne. Przepraszamy, wiemy, że to może być nudne, czytać wszystko od początku ;/ Dlatego zrobiłyśmy jak najwięcej, abyście nie poczuli się dotknięci. Zaczęłyśmy od gruntownych poprawek. Rozdziały zostały poprawione, dopisane dialogi, opisy, miejscami całe sceny i wątki. A nawet jeżeli to was nie przekona, nie sprawi, że zrobicie nam tą grzeczność i przebolejecie to, iż musicie jeszcze raz się zmierzyć z naszymi bzdurkami- obiecujemy przed każdym dodawanym na nowo rozdziałem dodać "dla wtajemniczonych", czyli kilka zdań o tym, co nowego się pojawiło. Opis nowej postaci, która kogoś zastąpiła, wypisani członkowie drużyn na Turniej w nowym składzie, streszczenie sytuacji, która miała miejsce...
Fielga Trujdza będzie się pojawiała na tym blogu regularnie, od początku. Z czasem nadrobimy straty i dokończymy to, co przerwałyśmy na byłym blogu.
Jeżeli nadal jesteście z nami... dziękujemy. Naprawdę, bardzo nam miło, że mimo tych wszystkich rozłamów, problemów i nowych blogów nas nie porzuciliście ;)

Blog posiada podblog "Wakacje z ograniczoną odpowiedzialnością" poświęcony opowiadaniu o tym tytule. Zawiera karty postaci z opowiadania, w miarę rozwoju akcji dodatki odnośnie treści.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz